Nauki przedmałżeńskie w Krzeszowie

Już w najbliższą sobotę (6.02) rozpoczynamy w Krzeszowie kolejny cykl nauk przedmałżeńskich. Spotykamy się w trzy kolejne soboty – 6 i 20 lutego oraz 5 marca 2016 w Obsłudze Pielgrzyma w Krzeszowie. Spotkania potrwają od 9:00 do 15:00, a poprowadzą je doradcy życia rodzinnego oraz księża parafii w Krzeszowie.

Podczas katechez postaramy się w sposób jasny i przystępny przedstawić zagadnienia związane z miłością, płciowością, małżeństwem i rodziną. Katechezy dają też szansę na lepsze poznanie się przyszłych małżonków oraz poznanie dobrych zasad komunikacji w małżeństwie i rodzinie. Uczestnicy katechez otrzymają zaświadczenie niezbędne do zawarcia sakramentu małżeństwa.

Pary, które w bieżącym roku zamierzają zawrzeć małżeństwo prosi się, by nie odkładały decyzji o odbyciu nauk, gdyż najlepiej rozpocząć je minimum pół roku przez ślubem. Przypominamy także o niezbędnych trzech spotkaniach w ramach poradni rodzinnej, na których prowadzi się naukę metody rozpoznawania płodności (po zakończeniu katechez). Spotkania te można odbyć u wybranego przez siebie doradcy życia rodzinnego, posiadającego ważne uprawnienia (tzw. misję kanoniczną).

Pary chcące zapisać się na nauki prosimy o wysłanie smsa na nr 691 846 094 lub maila na adres poradnia.krzeszow@gmail.com, w którym będą następujące dane:

– imiona i nazwiska narzeczonych,
– data ślubu
– parafia, w której dopełniane są formalności związane ze ślubem

Pod podanym numerem telefonu udzielane są też dodatkowe informacje dla zainteresowanych.

ClearSense